О НАС

  


Виставка організована за підтримки
Конфедерації шведських мистецьких асоціацій та
Культурної Ради Швеції
 

 exhibition of Ukrainian artists Malanka in Sweden 


Мистецька виставка з України МАЛАНКА
 
Володимир Гуліч, живопис
Ріта Ямансарі, живопис
Анастасія Лойко, мозаїка
Відкриття художньої галереї Limhamns Konsthall 06 січ
вистава Ріта Ямансарі 13 січ
відеоарт Анастасія Лойко "Мистецтво і природа в Україні"
20 та 21 січ
з 12.00 до 16.00 кожні вихідні
Tegnergatan 60 på LimhamnТой момент,

Коли у маленькій бульбашці кисню,

Посеред кислотних дощів молодої Землі

Органели "домовились"

Бути Клітиною

Та ділитись,

Святкуємо Маланку та Василя.

 

Як на Землі опинилось життя досліджує у своєму живописі Володимир Гуліч. Теорії - від панспермії до "власного виробництва" диктують майбутнє: зберегти Життя та Знання. Саме це проголошує митець, поєднуя живопис цифровий та фарбою.

Полотна "Трійця" та "Волонтери" акцентують увагу на цінності єднання та громадської активності у захисті еволюції людства, демократичних цінностей.

Машинка "Великий Луг" присвячена легендарній місцевості під дніпровськими порогами, де була держава Війська Запорізького, де нині підірвано Каховську дамбу.

 

painting Gulich sweden landscape

 

Абстрактні ритмічні плями утворюють зелений "Пейзаж з камінням". Це про шведську землю - так багато каміння і так важко знайти місце для рослин. Багато років люди працювали на прибиранні полів.

 

Ukrainian artist in Malmo newspapers


Відкриття проходило у дуже холодні та сніжні дні. У цей час відбувся візит Президента Зеленського у Швецію. І ми разом зверталися за підтримкою України, як майбутнього стабільної Європи.

Громадськість Швеції підтримує Україну, прийшло багато людей подивитись українське мистецтво та поспілкуватись.

Художники та Волонтерська організація "Український Легіон" щиро дякують усім глядачам за донати!

SWISH +46769611162

 

Help Ukraine

 

 

Painting Rita Yamansari Limhamns konsthall


Ріта Ямансарі у живописі проголошує сьогодення - сучасна Маланка у згорілої ялинки, атомний гріб розкладає простір поряд, розбита іграшка дівчинки, що біжить від Чудовиська.


 

Painting Volodymyr Gulich Limhamns konsthall


Українські митці дуже вдячні світові та Швеції за нашу підтримку. Наші спільні людські цінності та культурні стосунки об’єднують нас. Війна ставить усім нам погані запитання, і на них немає короткої відповіді.
Подружжя художників Володимир Гуліч та Настя Лойко, учасники гурту Artzebs, були змушені покинути Київ за 15 хвилин, після початку війни у лютому 2022 року. Під час евакуації художники звернулися до Swan – ШВЕДСЬКИЙ ХУДОЖНИК RESIDENCY NETWORK і куратор центру Ifö Тереза Холмберг швидко відреагували та допомогли дістатися до Сконе та Бромелла.
Зараз шукаємо роботу - пропонуємо художні роботи з мозаїки, внутрішній та зовнішній розпис стін, моушн-дизайн, відео-арт, лекції та майстер-класи з мистецтва.

Зі Швеції я інакше бачу світ культури в Україні. Російська імперія роками принижувала культуру підкорених народів, за допомогою пропаганди та репресій.
Приклади катувань українського поета Василя Стуса, який загинув у концтаборі в Росії у 1980 році, вдумайтесь!
Художнику Адальберту Єрделі, одному із засновників закарпатської школи живопису, не дозволяли працювати, його змушували голодувати. Але українське мистецтво зростає, і розвиток мистецтва поступово відбувається історично у світовому контексті. Українським митцям є що сказати світові.

Mosaic Anastasiya Loyko Limhamns konsthall

Анастасія Лойко звертається до історії мистецтва Швеції. 1949 року митець зі Сконе Hugo Gehlin створив велике мозаїчне панно на тему виробничих циклів керамічної фабрики Іфо (м.Брумелла, Швеція). Залишок плитки після створення цього панно опинився на дні озера Іво де його знайшла Анастасія Лойко та продовжила її художне життя. Створила мозаїчний, археологічний проект та зараз, у виставкової залі Лимхамна презентує фрагмент - невеликі абстрактні мозаїки, що продовжують звітувати про час, обставини, людей сучасною мовою піксель-арту.

Запливати за буйки
Кинути виклик - пуститись берега.
Кураж чи Еволюція?

У мене з’явилась червона плітка і ніякої більше. Де не шукала - тільки червона лінія зараз. Трохи з аду, життя святих, та саду насолод.
"Настя, тут ад" Авдіівка 2023
"Шахед дивився на мене а потім вище пішов" Київ 4 поверх 2023
"Дівчинка та морозиво" вже у колекції, а "Пеппі Довга Панчоха",
"Ріжок",
"Квітка-Основяненко" - вже існують у студії Анастасії Лойко.


На свято Купала = Мидсоммар, дівчина біля великої тарілки з пирогом запитувала тата: "Скільки мені взяти пирога?". Він оглянув всю компанію і відповів: "Лаагом".
Ми також стоїмо в одній кімнаті і всі святкуємо Життя. Але війна – це виклик світові. Щастя відчувати, що ти не один. Але всі бавилися небезпечною темою Росії – енергетика, комерція – великий ринок...
Війна – це злочин і нам потрібна поліція. Чи зможе світ впоратися з цим викликом, чи доморощені диктатори почнуть наражати всіх на глобальну небезпеку, як це відбувається зараз через загрозу підриву Запорізької АЕС?
Глобальні виклики, глобальна відповідальність кожного – оплачується майбутнім дітей.
<< назад